Polski Związek Wędkarski

Belonowa dogrywka

W niedzielę 5 maja odbyły się zawody belonowe członków Koła PZW Drzonowo. Niestety, choć wiosna w tym roku przyszła dość wcześnie, jednak belony nie przybyły jeszcze w pobliże brzegu Bałtyku. Nikomu z uczestników zawodów nie udało się złowić tej ryby. A trofea dla najlepszych czekają.

W związku z tym, że kalendarz imprez Koła Drzonowo jest bardzo napięty oraz z niepewnością odnośnie warunków pogodowych (wiatr i fale), Zarząd Koła zaprasza do belonowej dogrywki w formie korespondencyjnej.

W związku ze specyfiką takiej rywalizacji, w dogrywce liczyć się będzie jedynie jedna najdłuższa belona złowiona przez jednego uczestnika zawodów. Łowcy najdłuższych belon zostaną nagrodzeni statuetkami i nagrodami rzeczowymi.

Dogrywka trwać będzie długo – od 9 do 23 maja włącznie. W tym czasie uczestnicy tej rywalizacji mogą łowić w dowolnym terminie i dowolnym miejscu wybrzeża. Metoda połowu dowolna.

Oczywiście trzeba mieć uregulowaną opłatę za wędkowanie w morzu.

Aby wziąć udział w dogrywce należy:

- zrobić zdjęcie na wyraźnej miarce najdłuższej złowionej przez siebie belony,

- na zdjęciu umieścić element weryfikacyjny czyli kartkę z napisem „Maj z beloną 2024”,

- zdjęcie wysłać do 23 maja do godz.21.00 na numer tel. 600 789 164.

Ci członkowie Koła, którzy nie opłacili dotychczas wpisowego do belonowej rywalizacji, proszeni są o wpłatę 20 zł w sklepie wędkarskim Michała Jania na ul. Jedności Narodowej w K-gu lub przelewem na konto Koła PZW Drzonowo w PKO SA nr 59 1240 1428 1111 0010 6911 5199 do dnia 14 maja b.r.

Przypominamy, że każdy z uczestników rywalizacji bierze w niej udział na własną odpowiedzialność i musi zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie połowów (środki asekuracyjne).

Zapraszamy – Zarząd Koła